5 błędów, które popełniamy kładąc fototapetę. Znasz je? - mojewnetrza.vanet.pl

Trendy

5 błędów, które popełniamy kładąc fototapetę. Znasz je?

Fototapeta to idealne rozwiązanie, jeśli nie lubisz nudnych ścian. Tym bardziej, że dzisiaj nie ma problemu z zamówieniem fototapety stworzonej na podstawie Twojego własnego zdjęcia. Efekt końcowy jest zachwycający pod jednym warunkiem...
Prawidłowego założenia fototapety :)
Sprawdź czy nie popełniasz 5 błędów, które najczęściej doprowadzają nas do białej gorączki ;)

1. Nieodpowiedni materiał. Często kierujemy się niską ceną i wybieramy materiał, który kurczy się, rozciąga, drze i gniecie podczas montażu. Sprawdzajmy również połysk - czasami przychodzi do nas zamówiona tapeta i okazuje się, że świeci się jak cerata.  Widać na niej wszystkie niedoskonałości, odbija światło, nie wygląda elegancko. 

2. Zamawianie w ciemno. Zdjęcie fototapety widziane na ekranie monitora niewiele nam pomoże. Fajne rozwiązanie to zamówienie próbki (na www.farby-dekoracje bezpłatnie). Dzięki temu mamy możliwość sprawdzenia materiału, zobaczenia wzoru w skali, oceny jakości zdjęcia w skali (czy nie jest rozmazanie), oceny rzeczywistych kolorów.

3. Źle dobrany wybór wzoru lub zdjęcia. Odpowiedni, przemyślany, trafiony wybór to klucz do sukcesu. Nie każde zdjęcie będzie dobrze wyglądało w dużej skali, na całej ścianie. Ważna jest perspektywa na zdjęciu, wielkość elementów, dopasowanie do wnętrza. Można poprosić firmę o prostą wizualizację lub nałożenie zdjęcia/fototapety na zdjęcie wnętrza/nałożenie jej na ścianę. Wzory mogą przytłoczyć, zmniejszyć pomieszczenie. Jeśli decydujemy się na zdjęcie – ważne jest dopasowanie i sprawdzenie rozdzielczości do rozmiaru ściany. Często zdjęcia są niewystarczającej jakości/wielkości/rozdzielczości i potem efekt jest marny – widoczne piksele i brak ostrości. Zawsze warto zapytać, czy dane zdjęcie nadaje się do wydruku w dużej skali.

4. Umiejscowienie we wnętrzu. Niekiedy jest nieprzemyślane i po prostu nie pasuje. Czasami miejsce narażone jest na zabrudzenia – warto wtedy zalakierować fototapetę lub użyć systemu wodoodpornego (prysznic, łazienka). Newralgiczne miejsca, np. zewnętrzne rogi ścian/oklejenie ukrytych drzwi/ szafy – narażone są na zadarcie fototapety. Są sposoby na zabezpieczenie np. specjalne listeweczki narożne, chroniące zakończenie tapety na rogach.

5. Montaż. Temat rzeka :) Jak zrobić to dobrze? Zabezpiecz elementy dookoła, użyj dobrych narzędzi (np. ostrego noża), sprawdzonego kleju. Pamiętaj o zachowaniu czystości - łatwo zabrudzić tapetę przy klejeniu. Dokładnie spasuj wzór i połóż tapetę tak, by nie widać było styków brytów. Wszystko to jest proste przy dobrej jakości fototapecie. Gdy tapeta się kurczy lub wzór nie jest dopasowany idealnie na brytach – nawet najlepsza ekipa nie zdziała cudów. 


Artykuł powstał dzięki pomocy i uprzejmości Pani Natalii Malinowskiej, która o fototapetach wie wszystko :)
Dobrej jakości fototapetę stworzoną z Twojego zdjęcia kupisz na www.farby-dekoracje.pl


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Porady
Antyczne meble i dodatki wprawiają w zachwyt nawet tych z nas, którzy na co dzień otaczają się współczesnym wystrojem wnętrz. Jednak prawdziwi miłośnicy tego stylu posiadają wiedzę na temat niuansów mogących zainteresować początkujących fanów antyku. Specyficzne pojęcia związane z tym stylem często wprowadzają w zakłopotanie osoby niebędące w temacie i dlatego dzisiaj omówimy kilka istotnych zwrotów. Sprawdź swoją wiedzę i nie zapomnij dodać nowych pojeć do słowniczka :)
WIĘCEJ
Porady
Sypialnię można urządzić w każdym stylu. Bez względu na to czy decydujemy się na nowoczesność, klasykę czy elkektyzm - jej głównym punktem zawsze jest łóżko. To, gdzie i w jakim otoczeniu je postawimy, nie jest bez znaczenia. Aby pomóc Ci zwiększyć komfort korzystania z tego ważnego pomieszczenia, poprosiłam o kilka porad cenionego architekta. Sprawdźmy na co zwrócić uwagę podczas aranżowania sypialni.
WIĘCEJ
Porady
Wnętrzarskie portale, blogi i katalogi codziennie zasypują nas propozycjami aranżacji wnętrz. Nie jest sztuką zakochać się w zdjęciu salonu w stylu glamour lub w minimalistycznej, skandynawskiej kuchni. Chłoniemy wszystkie inspiracje i często nie zastanawiamy się nad tym, jak przenieść pomysł do swoich domów i mieszkań. Uważamy, że zastosowanie projektu wnętrza w naszych pomieszczeniach da zawsze taki sam zjawiskowy efekt jak na fotografii. Razem z Panem Sebastianem Rzymskim, właścicielem pracowni projektowej Mirage Studio, rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy jak korzystać z inspiracji wnętrzarskich.
WIĘCEJ
Porady
Wszystkie ponadczasowe wnętrza składają się z wielu dokładnie dobranych elementów. Orientujesz się jednak jaka jest ich wspólna cecha? Zdecydowanie kolor! Każdy przedmiot w  naszym otoczeniu posiada swoją indywidualną barwę, która może różnie na nas wpływać. Im większa jest powierzchnia koloru, tym bardziej może zmieniać on nasz nastrój, nastawienie czy również poziom stresu i zmęczenia. A więc, jaki wpływ mają na nas kolory w naszych mieszkaniach? Podstawowy wpływ koloru na człowieka Aranżacja wnętrz jest zawsze wypełniona bodźcami, które wpływają na nasze samopoczucie. Są to przede wszystkim kolorystyka, faktury oraz same przedmioty, które towarzyszą nam każdego dnia. To, w jakim wystroju wnętrz będziemy czuli się dobrze, zależy w dużej mierze od naszych preferencji i upodobań, jednak zgodnie z nauką kolorów, możemy wpłynąć delikatnie na swój nastrój. Od czasów starożytnych znana jest koloroterapia, nazywana również chromoterapią, która należy do gałęzi medycyny niekonwencjonalnej. Mówi ona nie tylko o wpływie koloru na samopoczucie, ale również na zdrowie czy na apetyt. Jej podstawowym założeniem jest to, że każda barwa emituje różnorodną częstotliwość drgań, podobnie jak komórki ludzkiego ciała. Jeśli częstotliwość się zmienia, zaczynamy chorować i do wyleczenia danej dolegliwości stosuje się właśnie różne barwy. Koloroterapia ma bardzo szeroki zasięg, gdyż może dyktować kolory naszych ubrań czy spożywanego jedzenia, ale dla nas ma znaczenie to, jak oddziałują na nas kolory we wnętrzach, w których przebywamy. Niemałą rolę w budowaniu nastroju odgrywa również oświetlenie, które jest ściśle związane z kolorami w zaprojektowanej przestrzeni. W zależności od tego, jaką wybierzemy moc czy kolor żarówek, pomieszczenie może nabrać żywych i jasnych barw lub wręcz odwrotnie. Wybrane żarówki zmieniają także odcienie kolorów, dlatego malując przykładowo ściany na chłodny niebieski, przy żarówkach o pomarańczowej barwie otrzymamy cieplejszy, ale bardziej brudny odcień. Barwy poza tym, że zmieniają nastrój, wpływają również na odczuwanie przez nas temperatury! Odcienie ciepłe, które często wybieramy np. do aranżacji salonu, poprawiają nam nastrój, odprężają i dają wrażenie wyższej temperatury we wnętrzu. Jeśli pomalujemy ściany np. na chłodny błękit, nasz organizm podświadomie będzie odczuwał niższe temperatury. Wiąże się to z pracą naszej przysadki mózgowej, która jest bardzo wrażliwa na światło (a tym samym na kolor). Psychologia kolorów we wnętrzu Jeśli znamy już podstawowe założenia psychologii kolorów, możemy przejść do tego, jak poszczególne barwy wpływają na nasz nastrój i samopoczucie. Projektowanie wnętrz pokoju musi uwzględniać ich oddziaływanie, szczególnie jeśli zajmują bardzo dużą płaszczyznę.
WIĘCEJ
Porady
Niewielkie pomieszczenia można zaaranżować tak, by optycznie wyglądały na bardziej przestronne. Zamiast przekopywać internetowe fora w poszukiwaniu mało rzetelnych podpowiedzi, przeczytaj o pięciu trikach, które zdradziła nam Pani Magda Lehmann – architekt i dekorator wnętrz.  
WIĘCEJ
Porady
Inteligentny dom to rozwiązanie coraz częściej wybierane przez Polaków. System pozwalający na kontrolę takich elementów jak oświetlenie, monitoring czy po prostu planowanie godziny uruchomienia telewizora z ulubionym kanałem, cieszy się dużą popularnością. Dzisiejsze możliwości sprawiają, że każdy domownik może czuć się we własnym domu wyjątkowo bezpiecznie i wygodnie. A jakie możliwości czekają nas już niebawem? Na to pytanie staram się odpowiedzieć dzięki pomocy Pana Bartosza Załęcznego, właściciela firmy ElectroControl.
WIĘCEJ
Porady
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas, w którym pragniemy otaczać się pięknymi przedmiotami i chłonąć tę atmosferę wszędzie, gdzie tylko jesteśmy. Przygotujmy więc nasz dom na te magiczne chwile. Wystarczy naprawdę niewiele, aby do każdego wnętrza wprowadzić ducha Świąt. Dzisiaj przyjrzymy się poszewkom na poduszki. Zapominamy o wściekle kolorowych pingwinkach, brodatych Mikołajach i bałwankach. Niech w tym sezonie króluje klasa, elegancja i... piękno.
WIĘCEJ
Porady
Decydując się na montaż balustrad w domu mieszkalnym, powinniśmy nabyć wiedzę na temat prawa budowlanego oraz oferty, jaką proponuje dzisiejszy rynek. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niełatwym zadaniem. Z pomocą przychodzi Pan Cezary Pyciarz, właściciel marki balustradowo.pl. Sprawdźmy jak przygotować się do zamówienia balustrad i na co zwrócić szczególną uwagę.
WIĘCEJ